W głowie chmiel. W sercu piwo.

AleBrowar to dobre piwo i dobrzy ludzie.

AleBrowar to dobre piwo i dobrzy ludzie.

To pionierzy polskiego kraftu i współtwórcy piwnej rewolucji. To ludzie, którzy nie tylko chcieli zmian, ale także mieli odwagę by wprowadzić je w życie.

About Image

Michał Saks, piwowar, pasjonat, jeden z założycieli. Postać tak bardzo kojarzona z kraftowym piwem, że aż ciężko wyobrazić sobie, że jako dziecko miał w butelce jedynie mleko.

Niepoprawny marzyciel, który w pogoni za pasją i smakiem rozpoczął warzenie miodów pitnych w piwnicy i pracę w Browarni Gdańsk, pierwszym browarze restauracyjnym na terenie Trójmiasta. Jego serce na dobre pochmieliła podwójna IPA, która była początkiem miłości do kraftu i do poszukiwania w piwie czegoś więcej. Mowa o nim, bo znacie go bodajże najlepiej ze wszystkich, którzy przyczynili się do powstania AleBrowaru. Spotykacie się z nim co dziennie na Facebooku, na Instagramie, czy YouTubowych vlogach. Jest głosem marki, ale na codzień działa z równymi sobie. Dla dobra AleBrowaru i wszystkich Hopheadów, którzy są naszą siłą napędową.

About Image

Arek Wenta zajmujący się finansami i rozwojem oraz Bartek Napieraj, obecnie prowadzący AleBar we Wrocławiu, odegrali gigantyczną rolę w tym, czym jesteśmy dziś.

Rozwój AleBrowaru nie byłby możliwy bez Arka, który poza pasją, dostrzegł w chłopakach także potencjał i znalazł siłę, by przekuć ich marzenia w rzeczywistość. Największym, dosłownie i w przenośni, krokiem ku urzeczywistnieniu marzeń, jest dziś nasz własny browar w Lęborku. Bartek, którego z Michałem połączyła pasja do dobrego piwa, wyprowadził nas z piwnicy i pozwolił Wam poznać AleBrowar. Jego działalność w zakresie komunikacji i sprzedaży.

About Image

Był rok 2012, kiedy na półki trafił złoty set. Rowing Jack, LadyBlanche i Black Hope. Trójka, która ukształtowała obraz polskiego kraftu.

To pierwsze piwa, które AleBrowar wypuścił na rynek. Premiera odbyła się w łódzkiej Piwotece. Zgodnie z tradycją tamtych czasów, na premierę zjechali się miłośnicy piwa z całej Polski. Był to czas nieśmiałego urzeczywistniania marzeń. Chłopaki z AleBrowaru od zawsze chcieli robić piwa, które sami pili by z przyjemnością. Chcieli zerwać z koncernowym lagerem i pokazać światu coś zupełnie nowego. AleBrowar to piwa górnej fermentacji. To świat w którym smak i jego złożoność odgrywają największą rolę.
Zapraszamy Was do naszej kraftowej rzeczywistości!

Kontraktowe warzenie miało swoje ograniczenia. W głębi duszy każdy chciał być na swoim. Mieć miejsce
i sprzęt, który pozwoli lepiej kontrolować proces produkcji piwa.

Michał z Arkiem i Bartkiem chcieli robić coraz lepsze i bardziej wymagające piwa. Inicjatorem budowy browaru był Arek i gdyby nie jego determinacja, AleBrowar nie byłby w tym miejscu, w którym jest dziś.

Photo Small 1 Photo Small 2
Photo Big 1
About Image

Lata 2016-2017 były dla nas niezwykle wymagające. Nie tylko wybudowaliśmy i otworzyliśmy swój twymarzony browar, ale także powstały dwa pierwsze firmowe lokale w Gdyni i we Wrocławiu.

Był to czas, w którym nasze marzenia bardzo brutalnie spotykały się z rzeczywistością a problemy i wyzwania nie raz nas przeważały. Mimo tego, żadne z nas nigdy nie zwątpiło w sens tych działań. Mieliśmy serce pełne nadziei i a w głowie jedną myśl, że warto! Że chociaż jest ciężko a ścieżka, którą idziemy nie jest przetarta, nie zawrócimy z tej drogi.zakresie komunikacji i sprzedaży.

About Image

Nasza droga do tego, gdzie jesteśmy dziś, to nie tylko najwyższe nagrody i udane premiery, ale także wiele niespodziewanych porażek. Bez nich jednak, nie nauczylibyśmy się tak wiele i nie moglibyśmy piąć się dalej na szczyt.

Możesz uważać nas za dinozaury polskiego kraftu… ale musisz wiedzieć, że zapał naszych ludzi nie zgasł ani na moment. Dowodem na to i definicją tego, czym jesteśmy teraz, jest nowa seria #DDHDIPA zdobywająca najwyższe oceny czy chociażby eksperymentalna seria NewWaveGOSE pokazująca, że nie boimy się nowego podejścia do klasyki i potrafimy wciąż, po tylu latach bawić się warzeniem.

About Image

Dwa bary to dla nas stanowczo za mało. Otworzyliśmy kolejne miejsce przyjazne HopHeadom i wcale nie kończymy na tym swoich planów.

Kooperacje polskie i zagraniczne to dla nas niemal codzienność. Z każdej z nich staramy się wyciągnąć coś nowego i ciekawego, jak na przykład pierwsze uwarzone przez nas piwo w stu procentach gluten free.

About Image Big

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Close
AleBrowar

CZY UKOŃCZYŁEŚ 18 LAT?

tak nie